0
Twój koszyk

sprawdźBeata Moczkowska

Matka Założycielka Fundacji 4 KROKI, praktyk IFS, facylitatorka. 
Mediatorka w idei porozumieniowej dr. Marshalla B. Rosenberga.
Wpisana na listę Ośrodka Mediacyjnego Fundacji 4 KROKI oraz listę stałych mediatorów Sądu Okręgowego w Łodzi

Głęboko wierzę, że jako ludzie mamy naturalną gotowość do wzbogacania życia innych i bycia razem w kontakcie. To okoliczności zewnętrzne oraz nasze różne trudne doświadczenia sprawiają, że u niektórych ta gotowość zostaje „przykryta”. Można to jednak zmienić…

Dzięki Fundacji 4 KROKI realizuję swoje marzenie o budowaniu świata, w którym ludzie potrafią się słyszeć, zrozumieć swoje intencje i znaleźć sposób, jak być ze sobą, zamiast przeciw sobie.

Jestem mediatorką, praktykiem IFS (Internal Family Systems), coachem, pomagam rozwiązywać konflikty dwustronne, grupowe i wewnętrzne. Podstawą mojej pracy jest idea Nonviolent Communication (NVC), nazywana również „językiem serca”, która pomogła mi być bliżej siebie i zacząć widzieć konflikty, jako naturalną część życia.  Ich rozwiązywanie widzę jako szansę na odbudowanie kontaktu i znalezienie rozwiązań zaspokajających potrzeby każdej ze stron.

NVC jest obecne w moim życiu od 2010 roku. Uczestniczyłam w licznych warsztatach (ponad 250 godz.) z trenerami z Polski i zagranicy, ale przede wszystkim krok po kroku zmieniałam swój język komunikacji i obserwowałam, jak pomaga mi to w budowaniu relacji ze sobą, moimi dziećmi, przyjaciółmi i  współpracownikami. Do 2017 przez prawie 20 lat pracowałam w biznesie, uczestnicząc w tworzeniu i rozwijaniu polskiego oddziału firmy produkcyjnej z kapitałem niemieckim. Początkowo jako asystentka dyrektora zakładu, a finalnie jako kierownik działu HR przyczyniłam się do zbudowania zespołu tej firmy, jej wartości i kultury organizacyjnej. Dzięki temu doświadczeniu, wiem jak ważne jest optymalny klimat organizacyjny.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch prawie dorosłych synów. Mieszkają z nami również suczka Łuną i kot Rudzik.
Dzień zaczynam od rytuałów tybetańskich, wizyty w ogrodzie i gorącej kawy.

Lubię się rozwijać i uczyć nowych rzeczy. Jestem w trakcie studiów psychologii. 

Oferuję dla osób prywatnych, organizacji: biznesowych, społecznych i publicznych:

  1. praktyczne kursy mediacji
  2. mediacje porozumieniowe 
  3. szkolenia z kręgów naprawczych
  4. sesje indywidualne oparte o podejście, opisane przez System Wewnętrznej Rodziny ( IFS) 

Kontakt

Mail:  beatamoczkowska@4kroki.org
Tel. kom. +48 793 369 303

Pracuję w j. polskim i niemieckim.