0
Twój koszyk

sprawdźEdycja 4

sprawdź
-

Czwarta edycja Praktycznego Kursu Mediacji:  wrzesień 2021 – grudzień 2022. 

“Niezależnie od motywacji co do wykorzystania zdobytej wiedzy, czy to zawodowo czy prywatnie to piękna droga, ktora otwiera świat, otwiera uszy i nadaje sens komunikacji z drugim człowiekiem. Pokazuje, że możemy się usłyszeć i możemy być w prawdzie ze Sobą i drugim człowiekiem.”

Barbara Grymm – uczestniczka 4. edycji


“Krótko pisząc – WARTO!!! Warto zainwestować nie tylko pieniądze lecz czas…czas z uważnością bycia tu i teraz podczas każdej minuty warsztatów, która była/jest niezwykle cenną. Cenną poprzez wiedzę merytoryczną którą otrzymuje uczestnik. Cenną również z uwagi na samych uczestników, którzy również są cudownymi inspiratorami, drogowskazami w dalszej podróży życia.”

Monika Sołtysiak-Fiktus – uczestniczka 4. edycji


“Praktyczny Kurs Mediacji z Izą i Beatą w Óśrodku Mediacyjnym 4 KROKI to nie jest (stereo)typowy kurs na mediatora, który kojarzy się z wynegocjowaniem kompromisu pomiędzy stronami będącymi w konflikcie. Metoda mediacji w oparciu o porozumienie (znane najbardziej jako „NVC”), według której uczą Iza i Beata pokazuje zupełnie inną drogę rozwiązywania konfliktów każdego rodzaju: konfliktów wewnętrznych, konfliktów w których uczestniczą dwie lub więcej osób czy nawet skonfliktowane ze sobą grupy ludzi. Podczas kursu nauczyłam się jak rozpoznawać potrzeby uczestników konfliktu, strategie ich zaspokajania i jak poszukać rozwiązania, które zaspokoi wszystkie najważniejsze potrzeby wszystkich uczestników konfliktu. Kurs uczy też jak facylitować grupowe podejmowanie decyzji (bardzo ciekawy proces!) tak aby wszyscy mieli pewność że wspierają decyzję podjętą przez grupę i chętnie uczestniczyli w jej wdrażaniu. Zaangażowanie z jakim każdy uczestnik kursu pracuje nad rozwijaniem swoich kompetencji mediacyjnych jest wręcz nieprawdopodobne ale to dlatego, że na kursie pracujemy cały czas metodą warsztatową na autentycznych przypadkach zgłaszanych przez kursantów (nawet moduł prawny jest oparty na ciągłej pracy w podgrupach i pisaniu konkretnych ugód mediacyjnych do konkretnych przykładów). Bardzo polecam.”

Bogumiła Grabowicz – uczestniczka 4. edycji


“Dzięki udziałowi w tym kursie rozwinąłem w sobie nowe kompetencje i umiejętności, których wcześniej nie miałem. Z obecnej chwili mogę inaczej spojrzeć na konflikty zarówno wewnętrzne jak i dotyczące społeczności. Mam też narzędzia aby wspierać siebie i osoby znajdujące się w takich sytuacjach. Kurs nauczył mnie nowego spojrzenia na komunikację i pokazał wpływ jaki ma komunikacja empatyczna na dobrostan mój, innych ludzi i wszystkich relacji.”

Michał Gdala – uczestnik 4. edycji


Bardzo polecam ten kurs. Struktura umożliwia nabywanie praktycznych umiejętności wspierania w rozwiązywaniu konfliktów. Każdy moduł jest tak zaplanowany aby zdobywać wiedzę, budować kontakt ze sobą i z innymi uczestnikami, ćwiczyć nabywane umiejętności. Rozmowy empatyczne i ćwiczenie narzędzi mediacyjnych pomiędzy modułami budują zaufanie do siebie i rozwijają kompetencje. Wspierająca postawa Izy i Beaty, pełna szacunku i zaufania do nabywanych umiejętności sprawiała, że w bezpiecznych warunkach można było ćwiczyć narzędzia mediacyjne i nabierać wiary we własne możliwości. W trakcie zajęć dużo empatii, wspólnoty, ciepła emocjonalnego i wyzwań.

Gabriela Janerka – uczestniczka 4.edycji


4. edycja Praktycznego Kursu Mediacji wyglądała tak:

 Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania , co uczestniczki i uczestnik mówią o Kursie: