0
Twój koszyk

sprawdźJustyna Iwanicz

Mediatorka i facylitatorka w idei porozumieniowej dr. Marshalla B. Rosenberga. Wpisana na listę Ośrodka Mediacyjnego Fundacji 4 KROKI oraz listę stałych mediatorów Sądu Okręgowego w Łodzi.
Praktyk IFS.

Moja droga z mediacją rozpoczęła się od przygody na kursie porozumiewania się bez przemocy z Izą Nowaczyk z Fundacji 4 KROKI. Podczas tej podróży odkryłam ”magię’’ wzajemnego słyszenia. Poczułam na własnej skórze, jak działa zrozumienie tego, co czujemy i czego potrzebujemy. Jaką moc mają aktywne prośby. Doświadczyłam w jaki sposób usłyszenie naszych intencji, wspiera szukanie rozwiązań, które uszczęśliwiają obie strony. Ten sposób porozumiewania, wspiera teraz moje relacje w rodzinie, w pracy czy wśród moich znajomych i przyjaciół. Widząc jak zmienia się moje życie, poczułam ogromną chęć podzielenia się tym ze światem.

Mam gotowość do wspierania ludzi w trudnych, emocjonalnych sytuacjach. Moją rolę 
w procesie mediacji, facylitacji postrzegam jako wsparcie osób we wzajemnym usłyszeniu swoich intencji. Liczy się dla mnie poczucie bezpieczeństwa i wzajemne zaufanie, dlatego dbam o komfortową przestrzeń dla każdej ze stron. Mam ogromną wiarę i zaufanie, że uważne słuchanie, empatia dla siebie i innych jest trwałym fundamentem relacji.
To wspiera nas w rozwiązywaniu sytuacji, które wydają nam się bardzo trudne. Pokłady empatii, uważności na siebie i drugiego człowieka, optymizmu a przede wszystkim wiary w ludzi są moimi wewnętrznymi zasobami, z których korzysta świat.

Osobom, które będą chciały ze mną współpracować pomogę we wzajemnym usłyszeniu się, tak aby był możliwy dialog.

Wesprę w zobaczeniu perspektywy każdej ze stron i wzajemnym usłyszeniu potrzeb. Wierzę, że to wspomoże znalezienie takich rozwiązań, na które mają gotowość wszystkie strony.

Prywatnie jestem żoną i mamą nastolatka. Mam dużo możliwości wspierania naszej rodziny w odnajdywaniu i uwzględnianiu wzajemnych potrzeb. Jestem miłośniczką podróży, tych małych i tych dużych.
W wolnych chwilach można mnie zobaczyć z przewodnikiem w ręku, badającą kulturę i chłonącą krajobrazy. Z ciekawością obserwuję lokalnych mieszkańców. Jest we mnie naturalna ciekawość każdego, napotkanego na mojej drodze człowieka.

Zapraszam do współpracy.

Oferuję dla osób prywatnych i organizacji biznesowych:

1. mediacje porozumieniowe
2. szkolenia z empatycznej komunikacji
3. sesje indywidualne dla osób prywatnych, oparte o podejście System Wewnętrznej Rodziny (IFS)
4. warsztaty z procesów grupowego podejmowania decyzji

Kontakt

Mail:  justynaiwanicz@4kroki.org

Tel. kom. +48 502 504 884