0
Twój koszyk

sprawdźMagdalena Machota

Mediatorka i facylitatorka w idei porozumieniowej dr. Marshalla B. Rosenberga. Wpisana na listę Ośrodka Mediacyjnego Fundacji 4 KROKI .

Zanim zostałam mediatorką, poznałam ideę Porozumienia bez Przemocy Marshalla
B. Rosenberga. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Szacunek, akceptacja, uważność i empatia jakimi nauczycielki obdarzały dzieci w przedszkolu, w którym prowadziłam badania do pracy magisterskiej, rozczulała mnie. Świadomość własnych emocji i potrzeb tych małych ludzi wprowadzała mnie w osłupienie. 
Wtedy pojawiła się we mnie myśl “Ja też tak chcę. Zabieram to na ulicę.” Wówczas pracowałam jako streetworkerka z dziećmi, młodzieżą a także ich rodzinami. Organizacja, w której byłam zatrudniona zaufała, że warsztaty PbP pomogą nam podnieść kompetencje i jakość kontaktu z naszymi młodszymi i starszymi klientami. Tak rozpoczęłam moją podróż z Fundacją 4 KROKI, która trwa do dzisiaj.

Porozumienie bez Przemocy daje mi przede wszystkim szansę na branie odpowiedzialności za własne uczucia i potrzeby. Daje mi możliwość i umiejętność autentycznego wyrażania się z poszanowaniem siebie i innych. W miejsce osądów, rad, ocen i krytyki ćwiczę swój mięsień empatii. Wspiera mnie także w relacji z najbliższymi. Doświadczam jak dzięki czterem porozumieniowym krokom dajemy sobie nawzajem własne instrukcje obsługi. W trakcie warsztatów PbP dostałam zaproszenie od Izy Nowaczyk na kurs mediacji. Nie zastanawiałam się ani chwili. Wiedziałam, że umiejętności zdobyte na kursie pozwolą mi zaopiekować się konfliktami moich młodszych i starszych klientek i klientów.

Dzisiaj mam gotowość do towarzyszenia ludziom, kiedy jest trudno. Wspieram młodzież i ich rodziny we wzajemnym usłyszeniu się i byciu bliżej siebie. Wspieram młodzież, która pragnie być bliżej siebie i innych osób. Wspieram również osoby, którym trudno jest podjąć właściwą decyzję. Pomagam usłyszeć wszystkie myśli i wysłuchać ich intencje. Idąc za myślą Marshalla B. Rosenberga, wierzę, że od momentu prawdziwego usłyszenia się skonfliktowanych ze sobą osób, potrzeba już niewiele czasu, aby te znalazły wspólnie rozwiązanie satysfakcjonujące dla wszystkich.

Co myślę o konfliktach?

Konflikty są dla mnie nieodłącznym elementem relacji.
Konflikty są dla mnie możliwością poznania siebie bardziej.
Konflikty wołają o przyglądnięcie się swoim niezaspokojonym potrzebom.
Konflikty są dla mnie rozwojem.

 Konflikty kojarzą mi się również z lękiem o relacje, stresem przed wyrażeniem siebie i złością na drugą osobę lub poczuciem winy względem kogoś.
Te uczucia pokazują nam coś ważnego, pomogę Ci je transformować.

 Ważna jest dla mnie bliskość.
Jak się z tym masz, by mówić do siebie po imieniu? Ja jestem Magda.

Ważne jest dla mnie usłyszenie Twoich prawdziwych intencji.
Pomogę Ci je nazwać.

Ważna jest dla mnie autentyczność, bezpieczeństwo i zaufanie.
O taką atmosferę postaram się zadbać.

 Prywatnie lubię jeździć na rowerze i rolkach. Czasem biegam, czasem joguję, czasem medytuję. Lubię patrzeć na mój mieszkaniowy ogródek i bawiące się ze sobą koty.  Lubię chodzić po górach. Lubię też robić nic.

 Oferuję:

  • mediacje porozumieniowe
  • mediacje terapeutyczne
  • TUS dla młodzieży w duchu Porozumienia bez Przemocy
  • sesje indywidualne – wsparcie w rozwiązywaniu konfliktów wewnętrznych

Zapraszam do współpracy głównie na terenie Śląska / czasem w Łodzi / lub w formie zdalnej.

Kontakt

Mail: magdalena.machota@gmail.com
Tel.:    796 242 968